Rezervoi vilë i doli kontejner

Turistët e zhgënjyer

Një pronë e reklamuar si një “vilë” në Amsterdam doli të ishte një kontejner me dyshekë në dysheme.

Turisti britanik, Ben Speller kishte rezervuar një dhomë e cila kushtonte rreth 100 euro për një natë, për një qëndrim në Holandë javën e kaluar.

Ai e rezervoi dhomën, e përshkruar si një “shtëpi e pastër në Amsterdam me një banjo private”, si një bazë gjatë udhëtimit të tij për të parë ndeshjen e futbollit të Tottenham Hotspur kundër një skuadre vendase, Ajax, transmeton rtv21.tv.

Megjithatë, pasi u nis për në Pauwenpad, në juglindje të qendrës së qytetit, ai tha se ai dhe miqtë e tij e kishin kaluar tre herë anijen e transportit përpara se të arrinin atje.

“Ne menduam, ‘Kjo nuk mund të jetë ajo,’” tha ai në faqen holandeze AT5. “Por kur dolëm jashtë doli se ishte e vërtetë.”

Amsterdam Airbnb

Speller tha se ai rishqyrtoi listën e faqës “Airbnb”, të cilën ai pretendonte se ishte ndryshuar që nga rezervimi për të thënë “shtëpi hekuri” në vend të “vilës”.

Me hapjen e kontejnerit në anën e rrugës dhe zbulimin e tre dyshekëve në dysheme dhe një tualeti brenda, ata menjëherë e mbyllën atë dhe u larguan.

Ata u larguan menjëherë dhe rezervuan një hotel tjetër.

Një zëdhënës i faqes për ndarjen e shtëpive tha për “The Independent”: “Ne kemi hequr atë pronë dhe listimet nga platforma jonë. Listimet e keqpërfaqësuar ose mashtruese nuk kanë vend në platformën tonë dhe ekipi ynë punon shumë për të forcuar vazhdimisht mbrojtjen tonë dhe për të qëndruar përpara aktorëve të këqij “./21Media

Si e priti:

close