Prangoset aktori i njohur turk, kjo është arsyeja

Çagatay olusoy është një prej aktorëve më të pëlqyer turk.
Ai luajti në shumë filma e seriale me të cilët u bë tejet i njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.    
Çagatay tani është duke u përballur me ligjin për shkak të përdorimit të substancave narkotike dhe për këtë është duke u akuzuar që në vitin 2013.
Ai do të jetë në mbajtje për 10 muaj./ORAinfo/


close