Ministrja Olta Xhaçka lind gjatë natës, vjen në jetë fëmija i dytë

 Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka është bërë nënë për herë të dytë, pasi vetëm pak orë më parë ka lindur vajzën e saj të dytë. 

Pavarësisht shtatzënisë, ministrja Xhaçka ka qënë në krye të detyrës, pasi vetëm pak ditë më parë ishte e pranishme në punimet e Kuvendit. Gjithashtu ajo ka qënë në gatishmëri të plotë edhe gjatë ditëve të tërmetit.  

Olta Xhaçka shtatzënë

Xhaçka dhe bashkëshorti i saj, ish-deputeti i Partisë Socialiste Artan Gaçi janë prindër edhe të një vajze tjetër, 4 vjeçe me emrin Hana. Ende nuk dihet emri i vajzës së dytë, por mesiguri do të jetë Xhaçka ajo që do ta publikojë shumë shpejt. 

close