Majmuni kidnapon foshnjën, ajo çfarë bën me të po “shokon” të gjithë

 Një majmun, i cili rrëmbeu foshnjën me qëllim që të luaj me të, u filmua duke e mbajtur atë në krahë dhe duke refuzuar ta kthejë.

Është menduar se djali dyvjeçar është marrë nga një shtëpi në një fshat indian, para se të dalë në rrugë i marrë majmuni, me qëllim që ata të luajnë së bashku, transmeton lajmi.net.

Momenti i jashtëzakonshëm, i cili shfaq majmunin të lidhte krahët rreth fëmijës në një orvatje për ta mbajtur atë për vete, u xhirua në një rrugë në Hariana të Indisë.

Krijesa shihet gjithashtu duke kërkuar luajtur me flokët e foshnjës, që besohet të ketë kërkuar morra të kokës.

Video u filmua nga një kalimtari, i cili vendosi të regjistrojë momentin në rast se ndonjë gjë do të shkonte keq.

Nuk dihet nëse fëmija u ribashkua me familjen e tij pas kësaj. /Lajmi.net/

close