Ja një këshillë

Ja një këshillë

Ja një këshillë

Miliona njerëz në botë e preferojnë kafenë para pijeve tjera. Por impresionues është fakti që kafenë mund ta përdorni edhe për gjëra të tjera. Dhe disa nga to nuk kanë fare lidhje me gatimin.

Pavarësisht aromës së mrekullueshme dhe shijes së mprehtë, kafeja ka një numër benifitesh për lëkurën. Kafeja largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe siguron efektet kundër-rudhave falë përbërësve antioksidues. Kjo bën që kafeja e pjekur të jetë një nga produktet më të mira për lëkurën tuaj, andaj dhe mund ta përdorni në çdo maskë për fytyrë, transmeton rtv21.tv

Ju sjellim një maskë që rekomandohet nga femrat: Shtoni një lugë sodë buke në kafe të pjekur (mjaftueshëm për ta mbuluar fytyrën), ngadalë përzieni përbërësit. Këtë maskë aplikojeni në fytyrë dhe lëreni për 20 minuta në fytyrë dhe pastaj pastrojeni me ujë të ngrohtë. Aplikojeni kremin hidratues pas procedurës. Ju do t’i shihni rezultatet.

Kjo maskë ka efekt edhe për shkak të të mirave që sjellë soda e bukës, që pastron lëkurën e yndyrshme./21Media

close