Ja çfarë i shkakton penisit pirja e kafesë

Kafeja përherë është njohur për efektet pozitive të saj në shëndetin njerëzor.

Madje, sipas një studimi nga Qendra e Shkencave Shëndetësore të Universitetit të Teksasit në Hjuston, një kafe në ditë mund t’iu shpëtojë nga problemi me ereksioni, transmeton lajmi.net.

Studiuesit zbuluan se burrrat që pinin nga dy deri në tre filxhanë kafe çdo ditë kishin më pak të ngjarë të kishin probleme ereksioni.

Është interesante që lidhja midis kafeinës dhe ereksioneve të forta ishte më e dukshme tek burrat në mbipeshë.

Kafeina ndikon në penis në një mënyrë të ngjashme si Viagra, sipas bashkëautori i studimit Run Wang, M.D.

Pija e shijshme bën që arteriet në penisin tuaj të pushojnë dhe rrjedha e gjakut të shtohet. /Lajmi.net/

close