Horoskopi ditor 24.04.2019

DASHI
Me Jupiterin, planetin e suksesit dhe kenaqesise, ju do jeni me sensuale se kurre. Ciftet duhet te bejne vetem pak kujdes nga Merkuri i cili mund te sjelle ndonje keqkuptim dhe debat. Nese jeni vetem do e keni te veshtire te shihni qarte dhe kjo mund te sjelle ndonje zhgenjim. Kujdes! Ne planin financiar do keni nje strategji shume te mire me ane te se ciles do ia dilni te stabilizoni buxhetin.

DEMI
Nese keni gjetur shokun tuaj te jetes, plantet do iu bejne te ndiheni me te sigurte per zgjedhjen qe keni bere. Edhe pse mund te keni nje debat te vogel do dini ta menaxhoni me kujdes qe te mos lere shenje. Beqaret do kene mundesi vertet te mira per te bere per vete ate qe pelqejne. Duhet te ruani nje disipline strikte ne planin financiar qe te mos keni probleme. Ju mundeni!

BINJAKËT
Nen ndikimin e madh te Venusit, dashurite e beqareve do jene me te favorizuarat. Nese doni te bini ne sy dhe te pelqeheni kjo do jete dita me e mire. Dite jo shume e kenaqshme per ciftet. Duke mos qene dakord per dicka mund te lindin konflikte e debate te medha. Kujdes! Urani do iu nxite te ulni shpenzimet dhe te filloni te hiqni disa lek menjane. Pak nga pak do e risni edhe buxhetin.

GAFORRJA
Marsi do i zgjoje ata qe jane ne cift. Do keni nje rizgjim te pasionit dhe do ia kaloni me se miri. Shfrytezojeni diten ne maksimum. Beqaret do kene mundesi te bien ne dashuri me nje koleg pune. Keshilla e yjeve eshte tregoheni te matur dhe te mos e shprehni menjehere ate qe ndjeni por te gjeni momentin e duhur. Mos ndermerrni asnje sfide me financat sepse ato nuk jane ne gjendjen me te mire.

LUANI
Do e rivendosni dialogun ne lidhjen tuaj sot. Per shume prej jush do jete si nje rilindje por ne baza me te forta. Beqaret do kene me shume fat te bejne per vete ate qe pelqejne. Shfrytezojeni cdo mundesi qe keni per te qendruar prane tij. Financat do kene nje ulje te ndjeshme cka mund te sjelle goxha probleme. Ata qe do dine te mire organizohen nuk do bien ne humnere.

VIRGJËRESHA
Yjet nuk do kene aspak ndikim pozitiv ne jeten tuaj ne cift. Gjithsesi nuk do ndodhe asgje shume e rende nese ju nuk i dramatizoni gjerat. Klima per beqaret do jete e ngrohte dhe do iu shfaqen mjaft mundesi per te takuar personin e duhur. Perfitoni sa te mundni! Me financat do tregoheni shume te kujdesshem dhe do i rikuperoni te gjitha ato qe keni humbur kohet e fundit.

PESHORJA
Nese keni krijuar tashme nje lidhje ka ardhur koha te tregoheni me tolerante dhe te kuptueshem me ate qe keni ne krah. Shmangni cdo berballje dhe debat me te. Nese jeni beqare ka mundesi te takoheni me dike qe jeton jashte dhe ta keni pelqim reciprok qe ne fillim. Mos prisni ndonje permiresim spektakolar ne planin financiar sepse sot nuk eshte dita me e favorshme. Ruani ekuilibrin.

AKREPI
Duke qene se klima yjore do jete shume e paqendrueshme gjate kesaj dite, duhet te tregoheni shume te sinqerte me ate qe keni ne krah nese nuk doni te lindin probleme. Beqaret ka shume mundesi te bien ne dashuri me nje person shume me te madh ne moshe. Mendojini mire gjerat para se te krijoni nje lidhje me te. Financat do jene te mira dhe nuk do keni asnje problem ne kete fushe.

SHIGJETARI
Yjet nuk do favorizojne aspak harmonine ne cift. Do keni pershtypjen se gjithcka po ju shkon ters. Kurajo, nese tregoheni me te hapur gjerat mund te permiresohen. Beqaret nuk do duan te krijojne nje lidhje gjate kesaj dite por planetet do nxitin dashurite me shikim te pare. Ne planin financiar do jeni te frymezuar dhe nuk do hezitoni te beni edhe kursime qe buxheti te mos tronditet.

BRICJAPI
Ne jeten ne cift do lindin probleme dhe debate. Do keni divergjenca opinionesh per nje teme te caktuar. Gjithsesi qetesohuni sepse pasojat nuk do jene shume te renda. Beqaret do kene disa takime, por dashurite me shikim te pare do ndodhin ne kinema. Mos ngurroni te shkoni per te pare ndonje “film”. Persa iu perket financave pritet qe gjerat te shkojne mire dhe te mos keni asnje problem.

UJORI
Merkuri do iu kujtoje edhe njehere se ne dashuri pershtypja e pare eshte pothuajse gjithmone i duhuri. E kini parasysh kete gje sot dhe nuk do dilni te humbur. Per beqaret ka shume mundesi qe gjate nje mbledhjeje te papritur profesionale te linde ndonje shkendije dashurie. Financat nuk do jene te keqija por ju duhet me patjeter te ulni sa te mundni shpenzimet nese doni qe te ruani ekuilibrin.

PESHQIT
Nen influencen e Saturnit ju do mundoheni te rregulloni atmosferen qe eshte krijuar ne cift. Flisni me hapur me partnerin dhe gjithcka do filloje te marre udhen e duhur. Ju beqare nuk duhet te mendoni se nuk keni fat ne dashuri. Sot do keni nje mundesi te mire qe te ndryshoni mendim. Situata financiare jo vetem qe do jete e mire por do mund edhe ta permiresoni me shume ate.

close