Edi Rama e Lulzim Basha në ditëlindjen e Lutfi Hazirit

 
 

Për dikë vitet janë thjeshtë numra dhe ditëlindjet veç një formalitet. Gjithsesi, ditëlindjet kanë rëndësinë e vetë dhe askush nuk mund ta mohoj këtë gjë, shkruan “Kosovarja”.

Por, edhe më shpërfillësit e ditëlindjeve, nuk mund ta injorojnë një përvjetor jubile.

  
  

Lutfi Haziri, një nga figurat e rëndësishme të “LDK”-së, i pari i komunës së Gjilanit, sot feston ditëlindjen e 50-të me një festë shumë elegante e fine me të ftuar të rëndësishëm.

Në shtëpinë Lutfi Hazirit po ndodh një festë e organizuar nga bashkëshortja e tij, këngëtarja Myrvete Bajrami-Haziri, ndërkohë që në adresë të tij kanë ardhë shumë urime dashamirëse.

Nga një urim të përzemërt përmes videoprojektorit, për Hazirin, kanë dërguar edhe dy nga figurat më të njohura të politikës shqiptare, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i “PD”-së, Lulzim Basha.

Gëzuar! /Kosovarja/

 
 

——————————————–
Ju pëlqeu “Edi Rama e Lulzim Basha në ditëlindjen e Lutfi Hazirit”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

close