E mbani mend të dashurën e Behlulit?

 
 

Seriali “Dashuri e ndaluar” u transmetua në Shqipëri në vitin 2013 dhe pati një sukses të jashtëzakonshëm.

Duket e pabesueshme, por në Turqi ky serial është ritransmetuar disa herë dhe ka pasur sërish shikueshmëri shumë të lartë.

  
  

E në këtë telenovel një nga personazhet që tërhoqi vëmëndjen ishte dhe aktorja bukuroshe Eda Ozerkan e cila në serial ishte e dashura e ‘Behlulit’ luajtur nga aktori shumë i njohur Kivanç Tatlitug.

Roli i Elifit e bëri shumë të famshme aktoren Eda Ozerkan.

Ajo luajti edhe në seriale të tjerë e më pas e la aktrimin për t’ju përkushtuar jetës familjare, bën të ditur “Xing.al”.

Në vitin 2016, Eda Ozerkan u martua me aktorin Timur Acar.

Çifti janë prindër të një vajze të cilën e kanë quajtur Eliz. Jeta e aktores ka ndryshuar komplet pas lindjes së vajzës për të cilën kujdeset 24 orë.

 
 

——————————————–
Ju pëlqeu “E mbani mend të dashurën e Behlulit?”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

close