Dashuria, puna, paratë, ja parashikimi i yjeve për ditën e enjte, 16 Maj

Dashi – Ju mund të ndiheni sikur po ecni zbathur duke inkurajuar miqtë tuaj, ose duke luajtur me fëmijët. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në vend, ku të gjithë janë të lumtur ta shohin njëri-tjetrin, përqafojnë dhe tregojnë histori të vjetra familjare për herë të njëqindtë. Këto ditë i bëjnë të rinjtë dhe të moshuarit të buzëqeshin.

Demi – Aspektet aktuale planetare po rrisin mëshirën tuaj për njerëzit e tjerë. Marrëdhëniet tuaja do ju pushtojnë mendjen sot. Ju ndiheni mirë për veten! Njerëzit janë tërhequr ndaj jush dhe dëshirojnë të marrin pjesë në qetësinë tuaj shëruese. Dëgjoni pa gjykim kur njerëzit duan të flasin me zemër të hapur. Kjo është një aftësi shumë e çmuar. Binjakët – Ju keni lindur me një hije dhe bukuri të caktuar. Sot do të jeni në gjendje të kultivoni dashurinë tuaj për gjëra të bukura. Ju mund të ndiheni gati për të provuar rroba ose të shfaqni talentin në pikturë. Sot pesë shqisat tuaja do ju udhëheqin me ndihmën e imagjinatës tuaj dhe temperamentin e artistit që keni brenda.

Gaforrja – Ju keni disa dëshira shumë urgjente, por ato mbeten sekret për të gjithë të tjerët. Në vetmi, kultivoni interesin tuaj në filozofi. Sot jeni larg prej pjesës tjetër të botës. Trupi dhe veprimet tuaja janë në botën reale, por keni shkuar aq larg me mendje sa që do të jetë e vështirë për njerëzit rreth jush që t’ju nxjerrin jashtë! Çfarë përqendrimi të pabesueshëm keni!

Luani – Ju jeni zakonisht jeta e festës, por sot ju mund të dëshironi të futeni në dhomën tuaj, larg nga bota dhe zhurma e saj. Ju duhet të zbrazni veten nga të gjitha idetë dhe mendimet negative. Është koha për të bërë një pastrim të mendjes.

Virgjeresha – Gjykimi juaj për njerëzit mbështetet shumë në opinionin e përgjithshëm. Sapo të takoni dikë, ju pranoni atë që të tjerët mendojnë për të, pa u përpjekur për të zbuluar më shumë. Kjo mungesë kurioziteti mund t’ju çojë në marrjen e një vendimi të nxituar për dikë. Nëse merrni kohë për të dëgjuar me zemrën, mund të arrini në një vendim më të mirë.

Peshorja – A keni tendencë për t’i dhënë më shumë peshë opinionit popullor se sa ndjenjave tuaja? Ndoshta vetëm doni të shihni filmat për të cilat flasin të gjithë, të dëgjoni muzikën popullore apo të lexoni librat më të shitur. A është kjo ajo që ju dëshironi? Edhe kur nuk ju pëlqen një film, mund të thoni “PO” sepse i pëlqen të tjerëve. Dëgjoni idetë tuaja sot.

Akrepi – Mendimet tuaja janë fiksuar në të kaluarën. Ju nuk jeni duke ecur prapa, por mund të dëshironi të kontaktoni me të kaluarën në mënyrë që të ecni para në të ardhmen. Ju gjithashtu do të dëshironit të kuptonit më mirë gabimet e së kaluarës. Sot do të jeni psikoanalist.

Shigjetari – Njerëzit mund t’ju lexojnë si një libër sot. Për shkak të pozicioneve të tanishme planetare, ju jeni pak më i prekshëm se zakonisht. Reagimet tuaja në situata të caktuara janë shkruar në fytyrën tuaj. Ju skuqeni dhe duart djersiten dhe dridhen. Secili nga gjestet tuaja zbulon emocione. Nëse jeni ende beqarë, kjo do të ishte një kohë e mrekullueshme për të rënë në dashuri.

Bricjapi – Aftësitë e shkëlqyera analitike nuk do të jenë normale gjatë ditëve të ardhshme. Ju dukeni të zhytur plotësisht në emocionet tuaja. Po kaloni kohë të vështirë dhe nuk mundeni të fshihni ndjenjat dhe të përpunoni informacionin që merrni. Në vend që të përpiqeni të kuptoni njerëzit, tentoni të interpretoni veprimet e tyre dhe të imagjinoni gjëra që nuk janë të vërteta. Kini kujdes për gjykimin tuaj për momentin.

Ujori – Sot do të shprehni ndjenjat. Një deklaratë dashurie, autobiografi, rrëfim shpirtëror, falje, ose pajtim do ju pushtojë ditën. Të gjitha këto lloje të komunikimit sjellin një lloj zbulimi intime. Ky mund të jetë frymëzimi i momentit që ju duhet.

Peshqit – Kjo është një kohë e shkëlqyer për të ndarë ndjenjat me personin që doni. Mund të duket pak e frikshme për ty. Ju jeni zakonisht një person i rezervuar, por mund të habiteni me deklaratat e pasionuara që pasqyrojnë lumturinë tuaj tani. Përfitoni nga kjo dëshirë e momentit, sepse gjërat mund të ndryshojnë gjatë ditëve të ardhshme.

close