Adele gati të rikthehet në muzikë, pas katër vitesh pauzë

Ajo ka qenë duke shijuar një ndërprerje katër vjeçare nga skena muzikore.

Sidoqoftë, Adele mund të rikthehet fuqishëm duke gjykuar nga shkrimet në Twitter që sugjeruar se ylli i muzikës mund të lëshonte muzikë të re qysh në javën e ardhshme.

Këngëtarja, 31 vjeçare, nxiti spekulime se ajo ka vendosur të dominojë në toplista edhe një herë, pasi një shkrimi në Twitter që zbuloi që ylli i hitit ‘Hello’ do të nxjerrë një album muajin e ardhshëm.

Një postim nga faqja e kulturës  Music News Facts nisi spekulimet, pasi ata shkruan: Adele do të lëshojë ALBUM-in e saj të ri në 8 Nëntor 2019.

‘Kjo do të thotë që ajo do të publikoj muzikë menjëherë javën e ardhshme.’

Albumi i fundit i yllit ishte publikuar në nëntor 2015 dhe shiti  22 milion kopje në mbarë botën.

Kështu që është pak befasi që fansat janë të entuziazmuar nga dalja e saj e parë e mundshme në pothuajse katër vjet.

Ndryshe, kohë më barë këngëtarja britanike i dha fund martesës me Simon Konecki me të cilin ka një djalë.

close