A do të kemi sot të reshura shiu?

 

‘Prishtina Weather’ njofton se sot(e diel) do të jetë mot pjesërisht i vranët dhe me reshje lokale shiu.

Sot në Kosovë moti do të jesërisht vranët. Pasdite me reshje lokale shiu dhe bubullima. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 11C deri në 15C, e maksimale nga 25C deri në 28C. Do të fryj erë e lehtë nga juglindja 1-4m/s, e ditën e hënë mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi deri në 12m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale.

 

——————————————–
Ju pëlqeu “A do të kemi sot të reshura shiu?”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.

close