Diell përvëlues, ja sa do shkojnë temperaturat sot

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell në të gjithë vendin, ndërsa do të kemi edhe rritje temperaturash.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale pritet të regjistrohen në vendet e ulëta 35°C, ndërsa ato minimale në vendet malore 14°C.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 33°C

në vendet e ulëta: 16 / 35°C

në vendet malore: 14 / 32°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Gazeta AKTUALE

close