Jahti luksoz i Emirit të Katarit vjen në Sarandë, njihuni me ‘bishën’ që sapo u ankorua në tokë shqiptare (Foto)

Një jaht super luksoz i quajtur “Yacht Katara”, ka mbërritur në ujërat e bregdetit të Sarandës. Mësohet se babai i Emirit te Katarit, Sheikh Hamad Bin Khalifa do të bëjë një vizitë në qytetin bregdetar të Sarandës me jahtin e tij.

Jahti ka mbërritur ditën e sotme, por ende nuk dihet sesa do të qëndrojë dhe se cilat pika do të vizitojë gjatë qëndrimit në ujërat shqiptare. Nga fotoja duket edhe një helikopter mbi jahtin e ankoruar në Sarandë.

close