Mushkëri të bllokuara? Konsumojini patjetër këto pije

 
 Kujdesi për mushkëritë nënkupton përkujdesje edhe për organet e tjera me anë të të cilave funksionojmë. 

  

 

 

Kjo arrihet përmes disa ushqime që, sipas ekspertëve, ndikojnë në pastrimin e mushkërive dhe vitalizimin e tyre, transmeton lajmi.net.

Çaji i gjelbër

Një filxhan i ngrohtë me çaj të gjelbër mund ta realizojë pastrimin e organizmit nga toksinat si dhe ndihmon sistemin tretës të njeriut.

Lëngu i limonit

Limoni është i pasur me antioksidantë, vitaminë C dhe acid folik. Që të trija komponentet kanë një efekt të madh në pastrimin e mushkërive.

Lëngu i ananasit

Shmangia e pijeve të gazuara është një ndihmë shtesë për mirëmbajtjen e mushkërive.

Lëngu i karotës

Karota është e pasur me vitaminat A, K, C dhe B dhe lëngu i saj rrit nivelin e alkalinës në gjak. Studimet kanë konfirmuar se disa karota në ditë ulin rrezikun e sëmundjeve të mushkërive.

Xhenxhefil

Xhenxhefili është një aleat kundrejt sëmundjeve të rënda, duke përfshirë edhe ato të mushkërive. /Lajmi.net/

 

 

close