Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Të ndryshme

Lajme

Ali Ahmeti i shoqëruar me një ekip të tij, nesër vjen për vizitë në Kosovë

      Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i shoqëruar me një ekip të tij, vjen për vizitë në Kosovë, tri javë pasi kryeministri Albin Kurti zhvilloi vizitë në Çair dhe Tetovë. Në njoftimin dërguar mediave bëhet e ditur se Ali Ahmeti…
Lajme

Kurti iu çon bakllavë policëve të Kosovës në Mitrovicë të Veriut

Kurti iu çon bakllavë policëve të Kosovës në Mitrovicë të Veriut, shoqërohet nga Sveçla Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur sot se ka qëndruar për vizitë në veri të Kosovës. Kurti ka treguar se bashkë me ministrin e Brendshëm…
Lajme

Perolli i kundërpërgjigjet Kelmendit: Homoseksualizmi s’është sëmundje

      Aktivisti i PSD-së, Lisjan Perolli, ka thënë se martesat mes personave të gjinisë së njëjtë nuk e rrezikojnë natalitetin. Perolli në emisionin “Rreth e Rrotull”, iu kundërpërgjigj, Gëzim Kelmendit, duke i thënë se nataliteti në nivel global nuk…
Promo

Politik

Lajme

Astrit Haraqija tregon se si u mundua ta sjellë Januzajn te Shqipëria: I kish bo do kerre, do pare, ke t’u na hongër

      Ish-ministri i sportit, Astrit Haraqija është i ftuar sonte në emisionin sportiv “Favorit” në T7 kushtuar Kampionatit Evropian. Ai tregoi edhe disa prapaskena se si tentoi ta sillte Adnan Januzajn te…
Lajme

Sveçla tregon pse u arrestua ish-asistenti i Kurtit

      Kryetari i asamblistëve të LVV-së në Komunën e Prishtinës, Gëzim Sveçla ka thënë Arianit Beqiri ish-asistenti i kryeministrit Albin Kurti, u arrestua, pasi refuzoi të paguaj hyrjen për në hapësirën ku po…
Lajme

Astrit Haraqija tregon se si u mundua ta sjellë Januzajn te Shqipëria: I kish bo do kerre, do pare, ke t’u na hongër

      Ish-ministri i sportit, Astrit Haraqija është i ftuar sonte në emisionin sportiv “Favorit” në T7 kushtuar Kampionatit Evropian. Ai tregoi edhe disa prapaskena se si tentoi ta sillte Adnan Januzajn te Shqipëria. “Unë, Xhemajl Rexha dhe Armand Duka jemi munduar ta sjellim Januzajn te Shqipëria. I kish bo do kerre e do pare ke t’u na hongër, dojke me lujt në Belgjikë, qe…
Read more
Lajme

Sveçla tregon pse u arrestua ish-asistenti i Kurtit

      Kryetari i asamblistëve të LVV-së në Komunën e Prishtinës, Gëzim Sveçla ka thënë Arianit Beqiri ish-asistenti i kryeministrit Albin Kurti, u arrestua, pasi refuzoi të paguaj hyrjen për në hapësirën ku po shfaqen ndeshjet e futbollit. Sveçla ka…
Lajme

Takimi me Kurtin të mërkurën, deklarohet Vuçiq: Ja frika e tij

      Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, tha se nesër në mbrëmje do të udhëtojë për në Bruksel, ku do të ketë “bisedime të rëndësishme”. Sa i përket dialogut me Kosovë, Vuçiq tha se nuk beson që “pala tjetër” do të krijojë Asociacionin. Ai paralajmëroi takime me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Drejtorisë së…
Read more
Lajme

Gashi: Albini po mundohet që territori i Kosovës të mos tkurret

      Avokati Tomë Gashi ka folur për takimin e 26 qershorit të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, dhe rezultatet që mund t’i sjellë për Kosovën. Në Info Magazine, ai ka thënë se Kurti me punën e tij që është duke bërë…
Lajme

Fushtica: Është krijuar shtabi i krizave si pasojë e paralajmërimeve për stuhi

      Drejtori i Emergjencave të Kosovës, Lulzim Fushtica ka treguar se si arsye e paralajmërimeve për stuhi e vërshime, njëjtë si mbrëmë, shtabi i krizave është krijuar dhe është në pritje për çdo moment nevoje. Po ashtu, Fushtica ka bërë të ditur në Info Magazine se kanë filluar të evitohen problemet që u krijuan mbrëmë, si dhe pastrimi i pusetave. “Ekipet e…
Read more
Lajme

Shapiq rizgjidhet kryetar i Beogradit

Kandidati i Partisë Progresive Serbe (SNS), Aleksandar Shapiq, është rizgjedhur kryetar i qytetit të Beogradit. Gjashtëdhjetë e katër nga 82 asamblistët votuan për zgjedhjen e tij. Ai po ashtu kishte mbajtur këtë post mandatin e kaluar. Gjatë takimit, Vesna…
Lajme

Policia e Kosovës, pjesë e operacioneve dhe aktiviteteve në kuadër të ‘EMPACT’

      Ndërmjet datave 3 dhe 9 qershor, 40 vende të ndryshme nga mbarë bota, përfshirë përfaqësues nga EUROPOL, FRONTEX DHE INTERPOL, morën pjesë në ditët e përbashkëta të veprimit (EMPACT) kundër trafikimit të qenieve njerëzore. Policia e Kosovës gjatë kësaj periudhe në kuadër të planit operativ të koduar me emrin “PORTA” përmes Drejtorisë për Hetimin e…
Read more